Меню Закрити

Пристрій і принцип роботи пральної машини автомат, як вона влаштована

Принцип роботи і пристрій пральної машини автомат

В даний час хорошого догляду за одягом нам допомагають різні механічні пристрої, наприклад, такі як пральні машини. Сьогодні вони зустрічаються практично у всіх будинках і більшість з нас не може собі уявити життя без цих пристроїв.

Сучасні машини для прання дивують інновацій, завдяки яким, вони економлять енергію, ефективно стираючи одяг. Їх історія пройшла довгий шлях починаючи з примітивного пристрою і закінчуючи автоматичною пральною машиною.

Загальні відомості

Вперше машина для прання білизни була описана в 1752 році під назвою «Йоркширський діва». Вона складалася з дерев'яного бака, який можна було закрити кришкою і заповнити білизною і гарячою мильною водою. У центрі кришки знаходився дерев'яний брусок з ручкою нагорі для повороту, а на дні був розташований дерев'яний диск з утопленими дерев'яними штифтами, які переміщали білизна в мильній воді, повертаючись назад-вперед. Розмір цієї машини і ручний режим робили її придатною для невеликих домашніх господарств.

Сучасна пральна машина

Сучасна машина зазвичай вимагає підключення до джерела живлення, прісної води та стічних вод. Деякі пристрою не нагрівають воду електрикою і замість цього використовують природний газ або (додатково або виключно) підключені до центрального гарячого водопостачання.

Цикл прання в таких машинах розділений на різні часові фази. Машини автомат, які є звичайними сьогодні, забезпечують послідовність автоматично, причому електроніка зазвичай контролюється мікро контролером.

Під час циклу прання машина випускає миючий засіб і наповнює барабан водою, переміщаючи одяг навколо уявної осі, щоб кожен предмет був ретельно очищений. Потім ця мильна рідина зливається, а для циклу полоскання додається чиста воду, яка потім видаляється з рештою милом. Після чого барабан починає швидко обертатися, видаляючи близько 80 відсотків надлишкової води в одязі.

Особливості, доступні в сучасних побутових пральних агрегатах:

 • таймер для затримки початку циклу прання;
 • зумовлені програми для різних типів білизни;
 • настройки швидкості обертання;
 • змінні температури, включаючи холодну прання.

У Європі більшість пральних пристроїв є барабанні механізми, в яких барабан обертається навколо горизонтальної осі. Цей тип машин розрізняє фронтальний і верхній завантажувач. Для фронтальних завантажувачів завантажувальна двері розташовані на передній частині пральної машини, а верхні завантажувачі завантажують мийку барабана зверху. Навколо прального барабана знаходиться ванна, яка може бути виготовлена ​​з нержавіючої сталі або пластику.

У більшості машин пральний барабан обертається двигуном за допомогою клинового ременя. Тим часом інші виробники також розробили машини з так званим прямим приводом, в якому двигун розташований на промивально барабані.

У верхній частині агрегату знаходяться елементи управління і ящик для миючих засобів та засобів по догляду.

Побутові машини зазвичай мають тільки одне з'єднання холодної води. При запуску, програми прання, вода витікає з водопроводу через відповідний шланг для миючого засобу. Через отвори промивного барабана промивний розчин надходить в барабан.

Для процесу прання промивний розчин нагрівається нагрівальним стрижнем до заданої температури. Чим вище задана температура, тим більше енергії потрібно для нагріву води. Після промивання або ополіскування зливний насос подає розчин для промивання або промивальну воду, його пропускають через зливний шланг в дренажну систему.

У машинах з циркуляційної системою встановлені два насоси: дренажний насос і циркуляційний насос.Дренажний насос вимиває воду з бака, в той час як циркуляційний насос гарантує, що під час прання промивний розчин повертається в барабан через сполучний шланг.

Сьогодні пральні пристрої діляться на напівавтоматичні і автоматичні. Напівавтоматичні машини забезпечені програмами для прання. Керувати таким агрегатом можна тільки визначаючи необхідні параметри вручну за допомогою перемикачів температури, програм прання, швидкості віджиму. Такі машини простіше, але менш функціональні.

Принцип роботи машини автомат

Автомат може здатися більш складним пристроєм. Зате така машина не потребує допомоги – вона все зробить сама:

 • визначить вагу завантаженої білизни;
 • закачає скільки треба води;
 • завантажить скільки треба миючих засобів;
 • визначить час прання.

Крім того, вона зробить аналіз тканини, і того наскільки вона брудна. Виходячи з отриманих даних, машина почне прання. Під час роботи на кольоровому дисплеї будуть виведені дані про температуру води, швидкості обертання барабана при віджиманні і т. Д. Сенсорних датчиків в машинці автомат встановлено багато – вони повідомляють про якість води, температури і інших параметрах.

Згодом виробники автоматичних машин пішли на багато чого, щоб знизити вартість. Наприклад, більш дорогі редуктори більше не потрібні, оскільки швидкість двигуна можна контролювати електронним способом.

Пристрій і робота пральних машин

Корпус машин складається з листової сталі, яка може бути:

 • емальованому;
 • оцинкованої;
 • пофарбованої;
 • з нержавіючої сталі.

У деяких моделях корпус складається з самонесущей рами, яка міцно з'єднана із задньою стінкою. Передню стінку, бічні стінки і кришку можна зняти з мінімальними зусиллями. Ця конструкція рами забезпечує легкий і швидкий ремонт в разі обслуговування.

Верхні і фронтальні завантажувачі мають кришку пристрою, яка зазвичай виготовлена ​​зі стійкого до подряпин, стирання і високій температурі матеріалу. Для завантаження / розвантаження вони відкриваються за допомогою кнопки відкриття (кнопка розблокування).

Фронтальні завантажувачі завантажуються і розвантажуються через отвір для заповнення. Воно може мати діаметр до 40 см. Кут відкриття дверей може бути до 180 °. Скло двері термостойкое і з подвійним склінням в деяких приладах, для теплоізоляції і шумопоглинання.

Деякі виробники пропонують освітлення барабана, щоб забезпечити кращу видимість при навантаженні і розвантаженні. Щоб максимально знизити споживання енергії, світло автоматично відключається.

Для зменшення шуму на компонентах і на корпусі використовуються спеціальні ізоляційні матеріали.

пральний барабан

Пральний барабан виконаний з нержавіючої сталі і встановлений з можливістю обертання в спеціальній ванні. Для фронтальних завантажувачів передбачено одностороннє, для верхніх загрузчиков одностороннє або двостороннє обертання барабана.

Пральний барабан має обсяг від 40 до 55 літрів, а деякі прилади – від 56 до 72 літрів. Барабан має отвори для більш швидкого проникнення води.

Для полегшення завантаження і розвантаження деякі моделі оснащені похилим заднім барабаном 10 або 15 °. Усередині барабан забезпечений ребрами з нержавіючої сталі або пластику. Вони є частиною механіки прання, піднімаючи білизна з води і відкидаючи його назад, або промиваючи воду з певної висоти.

Для досягнення хорошого результату миття і оптимального догляду за одягом для різних текстильних виробів існують пристрої з асиметричними драйверами, тобто одна сторона закруглена, що призводить до більш низькій висоті падіння, а одна сторона плоска.

Щоб переконатися, що білизна повністю змочена, деякі автоматичні пральні машини працюють відповідно до принципу водяного колеса.З лопатами, отворами або підкладками на зовнішній стороні барабана вводиться вода і транспортується вгору під час руху барабана.

Швидке проникнення води також досягається за рахунок додаткового циркуляційного насоса.

дозувань відсіки

Залежно від виробника машини оснащені різною кількістю містких відділень (від 2 до 4) для додавання миючих засобів та по догляду:

 • відділення попереднього миття, засіб для вимочування;
 • відділення для пом'якшувача, засіб для видалення плям або відбілювача;
 • відділення для основного прання;
 • відділення для освіжувача.

Промивання продуктів для прання та догляду відбувається автоматично. Автоматичне очищення дозуючої камери після завершення програми запобігає забрудненню.

Дозуюча камера для автоматичного дозування

Для заповнення внутрішніх ємностей рідким стирає засобом або пом'якшувачем використовується відповідна дозирующая камера. Рідкий засіб і пом'якшувач тканини можна, таким чином, автоматично дозувати.

автоматичні дозатори

Окремі ємності з порошком або рідким миючим засобом, Які підключені до пральної машини і розміщені поблизу також дозволяють зберігати і автоматично дозувати миючий засіб.

водопостачання

Для входу води підключений шланг до лінії питної води. Подача води здійснюється через електромагнітні клапани які відкриваються і закриваються програмним управлінням в призначений час. Тиск в мережі водопостачання підтримує процеси відкриття і закриття.

В клапані встановлений регулятор витрати води, що забезпечує постійну подачу води при різному тиску в лінії. Якщо тиск води вище 10 бар, в лінії підведення повинен бути встановлений редукційний клапан. Тиск води менше 1 бар необхідно дотримуватися спеціальні заходи виробника.

Перед регулятором потоку знаходяться фільтри, які запобігають потраплянню частинок бруду в клапан з лінії води.

Пральні пристрої оснащені 1-3 електромагнітними клапанами. З трьома електромагнітними клапанами передбачений окремий клапан для кожної камери промивання.

Для досягнення більш швидкого проникнення води в білизні і, отже, для кращої промивання з мінімальним споживанням води, машини оснащені додатковими способами промивання водою. Залежно від телефону, дверне скло скошено, що забезпечує швидке і повне змочування білизни.

У разі пристроїв з швидкою технологією зволоження білизна швидко змочується за допомогою додаткового инжекционного сопла і забезпечується швидкий обмін води під час прання.

У разі системи прямої мийки вода подається безпосередньо в білизні через сопло під час подачі води і протікає зверху. Таким чином, миючий засіб автоматично промивається.

контроль водопостачання

Тривалість подачі води може бути залежною від рівня або заданого часу.

У залежному від рівня управління рівні рівні води визначаються регуляторами рівня також званими контролерами рівня. Є механічні та аналогові контролери рівня.

Механічні регулятори рівня, звані моніторами тиску, є герметичні осередку тиску з мембраною, які з'єднані з ванною через шланг. Коли досягнуто бажаного рівень води, тиск повітря в коробці тиску збільшується. Завдяки арочної мембрані електромагнітний клапан закривається через контактну систему, і подача води переривається. З механічним регулятором рівня задаються різні рівні води.

Контролери аналогового рівня, звані датчиками тиску, є електронними контролерами рівня. Вони мають властивість напівпровідника. Вони реагують на підвищення рівня води і підвищений тиск повітря зі зміною електричного опору і, отже, зміною електричної напруги.

Регулятори рівня води також використовуються в якості сухої захисту, так як нагрів включається тільки при досягненні певного рівня, а також при захисті від затоплення і в якості пінних детекторів під час прання. На початку програми прання подається достатня кількість води до тих пір, поки не буде досягнутий рівень води, відповідний програмі прання, і регулятор рівня не відповість. Потім двигун повертає барабан.

автоматичне завантаження

Вхідне кількість води залежить не тільки від обраної програми прання, але також залежить від всмоктуючої здатності білизни.

Кількість вхідної води записується на початку програми прання і використовується для розрахунку кількості промивної води. Цей процес називається автоматичним кількістю.

Нагрівання відбувається переважно за допомогою трубчастих нагрівачів у ванні, рідше – за допомогою водонагрівача поза ванни.

Потужність нагріву макс. 2,3 квт. Для деяких пристроїв питома площа поверхні зменшується за рахунок збільшення площі нагрівання.

Електронні контроллери використовуються для контролю температури. Їх завдання – встановити, обмежити і підтримувати постійну температуру лугу. Температуру можна абобезперервно регулювати до 95 ° C, або постійно призначати програми.

Термістори використовуються для електронного контролю температури. Ці напівпровідники працюють за принципом електропровідності, який змінюється при нагріванні. Коли напруга подається на термістор, і ланцюг замкнута, струм тече через нього і діє як резистор. Електричний опір термісторів зменшується зі збільшенням нагріву

Електронні контроллери температури мають високу точність і в поєднанні з мікропроцесорним управлінням забезпечують високий рівень безпеки.

Привід (двигун) переміщує пральний барабан з різною швидкістю в чергується напрямку обертання (реверсування). Швидкість барабана залежить від програми. При обертанні швидкість становить від 400 до 1800 U / хв.

Для приводу використовуються різні двигуни:

Універсальні двигуни (комутатори, колекторні двигуни) для роботи від постійного або змінного струму. Ці двигуни, оснащені електронними компонентами управління, пропонують широкий спектр застосувань.

Розрізняються індивідуальні швидкості, комбінації швидкостей. Наприклад, для оптимального розподілу навантаження шляхом легкого прискорення барабана під час обертання, для спінювання та ін. Універсальні двигуни використовуються на машинах з різною швидкістю обертання. Їх максимальна швидкість знаходиться в верхньому діапазоні.

Високоякісні машини оснащені переривачем. Тут універсальний двигун подається електронікою з випрямленими згладженими імпульсами напруги.

Трифазні асинхронні двигуни з управлінням перетворювачем частоти (FI-управління): ці двигуни не вимагають використання вугільних щіток, тому вони зносостійкі і працюють дуже тихо, навіть на високих швидкостях.

Ще однією новою розробкою в цій області є прямий привід. Приводний двигун міцно з'єднаний з приводним валом барабана, тому приводні ремені більше не потрібні. Це означає, що простір за барабаном можна використовувати краще, а глибина барабана може бути на 30% більше. Через центрального положення вібрація приводу зменшена. Зниження шуму за рахунок виключення приводного ременя становить близько 10%.