Меню Закрити

Як правильно вибрати хороший холодильник для будинку поради, види і особливості побутових холодильників

Поради, як правильно вибрати холодильник для будинку

Сьогодні холодильник – це саме незамінний і найбільше побутове пристрій для будинку. Зараз найбільшу популярність мають двокамерні холодильники. Можна обійтися без пилососа, телевізора, посудомийної і пральної машини, навіть без вручений плити, але без холодильника – просто ніяк. Отже, як вибрати хороший холодильник?

Особливості вибору холодильника

Розмір:

 1. Група А. Невеликі зазвичай вузькі і низькі однокамерні холодильники, з маленьким морозильним відсіком або взагалі без нього. Габарити можуть бути приблизно такими: висота 90-150 см, ширина – приблизно 60 см і глибина – стандартна 60 сантиметрів. Як правило, ці моделі вибирають для готелю, офісу, дачі. Також ці моделі використовуються для міні-барів.
 2. Група B. Моделі «європейського стандарту» – це двокамерні холодильники зі стандартною шириною і глибиною (приблизно 60х60 см) і висотою 160-220 см. Обсяг цих холодильників 250-350 л. Підійдуть для стандартної сім'ї до чотирьох осіб. Морозильне відділення, як правило, знаходиться внизу (як правило, це ящики + полички), іноді нагорі (морозилка з однією поличкою).
 3. Група C. Моделі «азіатського стандарту» – холодильники середнього розміру, широкі і невисокі. У цих моделей округлі форми, і, як правило, з верхньої установкою морозильної камери. Бувають і одно- та двокамерні. Завдяки збільшеним розмірам по глибині і ширині ці пристрої зберігають більший обсяг корисної площі, незважаючи на невелику висоту. У цих моделей ширина може бути більше 70 см, а висота – близько 180 см. Обсяг холодильників 210-250 л.
 4. Група D. Великі моделі об'ємом 400-900 л. стандартної ширини (приблизно 65 см). Досить високі – 200-220 см. Для невисоких людей вони просто незручні під час експлуатації.

Серед холодильників великого об'єму є моделі «Side-by-Side» або холодильники-шафи, де холодильне відділення і морозилка знаходяться поруч. Це розташування схоже з двостулковим шафою. Ці холодильники підійдуть для великої кухні-студії.

обсяг холодильника

Є два обсягу: корисний (обсяг продуктів, який поміщається в камеру) і загальний (обсяг всередині порожнього холодильника). Увага звернути потрібно саме на корисний об'єм, так як вам необхідний холодильник, здатний вмістити всі необхідні вам продукти. Якщо потрібно довго зберігати велику кількість заморожених продуктів, то варто вибрати холодильник з великою морозильною камерою.

Розташування камер

Крім класичних однокамерних (однодверних) моделей є ще двокамерні і багатокамерні. Найбільшу популярність мають двокамерні комбіновані моделі, які мають морозильну і холодильну камери. Нижня установка морозильної камери зручніше верхньої в плані більш частій експлуатації.

Щодо проста конструкція однокамерних моделей дозволяє їм об'єднати високу якість і доступну вартість. Найбільший недолік цих пристроїв – необхідність періодичного розморожування. Деякі холодильники сьогодні мають 3 камери. Третя – це зона нульової температури, вона використовується для збереження швидкопсувних продуктів.

Як правило, однокамерні холодильники складаються лише з холодильного відділення. Але є і пристрої з невеликим морозильним відсіком, в нього можна розмістити близько 3 кг м'яса. Двокамерні холодильники виробники виготовляють як з одними дверима, так і з двома. Гідність моделей з двома дверима в тому, що при відкритті однієї камери атмосфера холоду в інший не порушується. Цим економиться електрику (до 15%), потрібне для підтримки необхідної температури.

кількість компресорів

Компресор – це електромотор, який переганяє всередині пристрою холодоагент, за рахунок чого і виходить охолодження. Невеликий холодильник тільки з одним компресором.Установка двох компресорів обов'язково для великих агрегатів (понад 300 л.), Трикамерних холодильників і пристроїв Side-by-Side.

Основна перевага пристрою з двома компресорами в можливості виключення якогось одного. Наприклад, щоб вимити лише одне відділення, а інше залишити в робочому положенні. Природно, існують моделі, де роздільне охолодження зроблено за допомогою одного компресора, але їх дуже мало.

Технологія «No Frost»

Холодильника з «No Frost» не вимагається розморожування. Спеціальний вентилятор створює потужну внутрішню циркуляцію повітря. Після потік перенаправляється в шланг і виходить на випарник. Через деякий час вентилятор зупиняється, і на протязі декількох секунд включається обігрівач. З'явився іній перетворюється у воду і стікає в короб, нагрітий до 80 гр. Система «No Frost» забезпечує рівномірне і швидке охолодження в холодильнику продуктів.

Коротко про головне:

 • компресор працює з мінімальним навантаженням, економлячи електрику;
 • продукти зберігаються довше;
 • НЕ примерзають між собою;
 • не покриває інеєм;
 • не потрібно періодичне розморожування.

До недоліків відноситься високий рівень шуму і те, що система займає внутрішню корисну площу.

управління холодильником

Є два варіанти – електронне і електромеханічне. Перше має на увазі наявність у агрегату електропанелі управління з екраном і пультом Д / У, де відображаються всі дані про роботу. Електромеханічне управління відбувається простим поворотом ручки термостата усередині холодильника або за його межами.

кліматичний клас

У будь-якого холодильника виробником визначаються умови експлуатації, в тому числі, температура навколишнього середовища. Стандарти мають 4 кліматичних класу:

 • SN – субнормальний: апарат призначений для роботи при температурі зовнішнього середовища 10-32С;
 • N – нормальний: апарат призначений для експлуатації при температурі 16-32С;
 • T – тропічний: апарат призначений для експлуатації 18-43С;
 • ST – субтропічний: апарат призначений для експлуатації при 18-38С.

На вітчизняному ринку широко представлені пристрої з класами N та SN. Він зазначений на технічній наклейці, тут же зазначено вид холодоагенту, серійний номер і ряд інших даних.

клас енергоспоживання

Найбільш економічні пристрої позначаються літерою «А». Після йдуть маркування «В» і «С», вони не дуже відрізняються від першого і теж є економічними. Холодильники високим енергоспоживанням (маркування «D» – «G») сьогодні майже не виготовляються. Відмінності між класами, крім споживання енергії, полягає ще й у тому, як довго холодильник може підтримувати температуру без електрики. Велика різниця у вартості двох близьких по класу холодильників не окупиться. Тому головне, щоб економічність була не менше «С».

Внутрішнє оформлення, колірне рішення, пристрій ручки повинні гармоніювати з кухнею і радувати око. Так як холодильник купується надовго, і бачити його ви будете кожен день. Виробники йдуть назустріч побажанням споживачів і виготовляють навіть моделі, оформлені в дереві, металі, склі.

Основні функції морозилки

Найчастіше холодильна камера займає найбільший обсяг агрегату. Тут знаходиться безліч контейнерів і полиць для всіляких продуктів. Головні критерії для морозилки – це можливість підтримувати задану температуру і корисний об'єм. При різних температурах продукти можуть зберігатися досить тривалий проміжок часу. Для зберігання протягом тижня вистачає температури-6С (ці пристрої мають одну зірочку).

Коли зберігається температура 12С, то це забезпечує зберігання продуктів до одного місяця (2 зірочки). При режимі температури 18С (3 зірки) є можливість зберегти продукти в до 3 місяців. Якщо можна задати температуру менше 18С, то можна не переживати, що продукти пропадуть раніше, ніж через шість місяців.Ці пристрої позначаються 4 зірочками.

Найчастіше в звичайному режимі роботи в морозильній камері зберігається температура приблизно 18С. Але крім звичайного режиму в багатьох морозильних камерах існує функція «швидкої заморозки». У такому режимі роботи продукти заморожуються при температурі до-32С.

Також важливим критерієм морозильної камери є її здатність до заморожування. Вона може бути різною від 4 кг до 25 кг на добу. Для домашнього користування потужність заморожування більше 15 кг, як правило, ні до чого.

Якщо у вашому будинку дуже часто вимикають електроенергію, то потрібно звернути увагу на установку в морозильнику акумуляторів холоду. Як правило, це ємність, яка заповнена незамерзаючої рідиною, що забезпечує підтримку усередині морозильної камери негативної температури до однієї доби (це залежить від моделі) при непередбаченому відключенні електрики. Є можливість використовувати акумулятор холоду і окремо від морозильної камери: наприклад, коли в спекотний день ви вирішили піти на пікнік і хочете взяти з собою охолоджені напої і м'ясо для барбекю – необхідно буде лише покласти акумулятор холоду в ємність з продуктами.

У морозилці можуть перебувати висувні ящики та відділення / полки. Якщо в морозилці багато продуктів, то краще використовувати висувні ящики. Вони можуть бути гратчасті і повністю закриті: вважається, що у ґратчастих ящиків краще проходить повітряна циркуляція, Але крізь отвори решітки невеликі продукти (ягоди, вареники і т. Д.) Можуть провалюватися, що не стається з закритими ящиками.

Краще, якщо хоча б якийсь з ящиків був досить високий, – щоб була можливість розмістити нестандартні великі продукти. На відділеннях морозилки можуть бути позначки / календарі, задаючи які, можна позначати, де що розташоване і час заморозки.

У морозилці корисно наявність підношення для заморозки. Тут можна розташувати акумулятори холоду або ванночки для льоду. Більш того, підносом можна користуватися для заморозки ягід, потім висипати їх в пакет і залишити на зберігання. Це набагато ефективніше, ніж ягоди відразу заморозити в пакеті.

вбудований холодильник

Це пристрій добре тим, що відмінно вписується в дизайн кухні. «Вмонтування» бажано вибрати в разі, коли заїжджаєте на нову квартиру і робите під замовлення кухонні меблі. цей холодильник закривається дверцями, І видно лише його датчики температури і інші індикатори. Так, не відкриваючи двері, можна управляти функціями вбудованого холодильного обладнання. Площа під холодильником, як правило, використовують в ролі шафки або, наприклад, для посудомийної машини. Але тут його переваги закінчуються. Вбудований холодильник дорожче його звичайних аналогів цього ж обсягу. При цьому його корисний об'єм набагато менше, ніж весь обсяг займаного їм простору.

Поради, як вибрати холодильник:

 • Потрібно попередньо ретельно продумати, в якому місці ви хочете його встановити. Причому необхідно враховувати не тільки площу установки пристрою, але і навколишній простір. Прорахуйте розмір агрегату з відкритою дверкою, щоб він не заважав проходу і доступу до інших об'єктів. На більшості виробах можна змінювати сторону, куди буде відкриватися двері.
 • Розміри холодильника зобов'язані бути хоча б трохи менше розмірів дверей в ліфті, вхідних дверей в будинок і дверей між кімнатами на шляху до місця розташування. Тим більше це відноситься до глибоких і широким пристроїв та обладнання Side-by-Side.
 • Поверхня всередині холодильника виготовляється тільки з харчового пластику. Знаючи деякі нюанси, можна дуже просто відрізнити якісний пластик від підробки. Не секрет, що неякісний матеріал має неприємний і різкий запах. Некомпетентні продавці показують цей холодильник після включення в мережу. При холоді пластмаса замерзає і перестає виділяти запах.Але коли тільки пристрій буде відключеним від мережі, запах знову з'явиться. Тому холодильне обладнання варто уважно оглядати ще перед підключенням до електромережі.
 • Якщо у пристрої є функція «No Frost», то він абсолютно не вимагає розморожування, але бажано вимикати його хоч раз на рік для збирання та профілактики. Холодильна камера, у багатьох моделей знаходиться в режимі Авторозморожування, тобто, пристрій позбавляється від вологи, що конденсується без сторонньої допомоги.
 • Вирішуючи питання, як вибрати холодильник, пам'ятайте, що чим більше морозилка, тим менше розмір холодильної камери. Продумайте, яке відділення вам потрібно більше.
 • Які габарити і обсяг? Для сім'ї з 3-4 чоловік вистачає камери об'ємом 310-330 л. Хоча люди, як правило, керуються правилом «більше – значить краще». Краще, коли в камері порожні полиці, ніж залишаються продукти, які нікуди покласти.
 • Зверніть увагу на ручки. У невелику кухню бажано вибрати пристрій з ручками, «утопленими» в корпусі. Коли питання економії простору для вас важливий, то це значно допоможе.
 • Однокамерний холодильник найчастіше купують в ролі додаткового. Наприклад, для дачі або тільки під дитячі продукти.
 • Звертайте увагу на рівень шуму. За великим рахунком, змусити працювати техніку безшумно просто не вийде. Це лише у великих приладах можна застелити поверхні всередині спеціальними звукопоглинальними матеріалами, ізолювати деякі елементи. У холодильнику є кілька джерел шуму – вентилятор і компресор.
 • Якщо вам складно орієнтуватися в одиницях виміру – літрах корисної площі камер – зверніть увагу на число полиць і відсіків всіх камер. Їх кількість дасть можливість точно мати уявлення про можливості пристрою.
 • Потрібно звертати увагу на еластичні силіконові ущільнювачі на дверях, на щільність і плавність їх закриття і т. П. Залежно від телефону, стоять доводчики двері, вони не дають можливість випадково залишити невелику щілину через погано зачинені двері.
 • Пристрій зручніше в переміщенні, коли у нього є ззаду коліщатка. Сам апарат встановлений на ніжках, але якщо необхідно перемістити, досить трохи нахилити назад і встановити на коліщатка, а не переносити вручну.
 • У деяких моделей знаходяться спеціальні відштовхуються ручки. Вони забезпечують дуже зручне відкривання дверей, навіть коли у вас зайняті всі руки, наприклад, важкої і великий каструлею.

Підводячи підсумок

Перед тим як вибрати холодильник, вам потрібно зважити всі плюси і мінуси щодо тих модифікацій і моделей холодильних пристроїв, які вам підійдуть по функціональності і параметрам. Тільки потім можна спокійно звертатися в магазин техніки і купувати вподобану вам модель.