Меню Закрити

Як вибрати мікрохвильову піч для будинку – поради професіоналів, за якими параметрами, для розігріву і

Як вибрати мікрохвильову піч для будинку?

Мікрохвильові печі по праву вважаються одним з найбільш великих винаходів XX століття. Цей електроприлад зробив революційний крок в методах приготування їжі, її розморожування і підігріву. За статистичними підрахунками було встановлено, що це кухонне пристрій використовується в господарстві 90% російських будинків. Однак з розвитком технічного прогресу і через різноманітність продукції на ринку товарів вибір побутової техніки стає більш відповідальним кроком. Щоб правильно вибрати мікрохвильовку для будинку, слід розібратися з усіма параметрами цього пристрою і визначити цінові орієнтири.

Який пристрій у мікрохвильовки

Зовнішня конструкція мікрохвильовій печі проста за своїм змістом і представляє прямокутну коробку з дверцями, що закриваються. На фронтальному корпусі, в залежності від моделі цього електроприладу, може розміщуватися панель управління, електронне табло, регулятори часу і режиму, а також інше функціональне різноманіття.

Дверна рама мікрохвильовки складається з невеликого і просвічує вікна. Воно дозволяє власнику спостерігати за станом їжі під час її приготування.

Внутрішній устрій мікрохвиль печі включає в себе наступні елементи:

 • Високовольтний джерело живлення. Зазвичай в його ролі виступає простий трансформатор енергії, який передає електричний струм магнетрона.
 • Магнетрон. Надпотужне обчислювальний пристрій, що виробляє мікрохвильове випромінювання при взаємодії потоку електронів з електричною складовою поля СВЧ
 • Металеву варильну камеру (в ній зосереджується володіє високою частотою випромінювання, наприклад, 1500 МГц), куди заправляються розігріваються продукти.
 • Хвилевід. Штучний направляючий канал, в якому поширюються хвилі. Він з'єднує між собою магнетрон і камеру приготування їжі.
 • Комутація ланцюгів управління. Деталі, що знаходять своє застосування при подачі команд перемикача з його перекладом з одного положення в інше.

Контрольні панелі оснащені світлодіодним, рідкокристалічним або вакуумним дисплеєм

До додаткового апаратного забезпечення відноситься:

 • Крутиться ноша. Призначена для рівномірного і однорідного розігрівання страви з усіх боків.
 • Схеми і ланцюги, що сприяють функціонуванню системи. Зокрема, таймер і система безпеки блокування режимів пристрою.
 • Вентилятор. Остуджує магнетрон і аерується камеру.

У 90-х роках XX століття такі бренди, як Panasonic і General Electric, почали пропонувати моделі з графічною прокруткою. Вони показували інструкції з приготування страв, мали функцію вибору рівня потужності, включали настройки для різних видів продуктів харчування таких як м'ясо, риба, птиця, овочі, заморожені обіди.

У нових моделях використовуються інверторні джерела живлення, які генерують стабільний постійний струм, що застосовується для ефективного безперервного підігріву при знижених налаштуваннях потужності. Саме тому продукти нагріваються більш рівномірно при будь-яких режимах роботи.

Мікрохвильові печі можуть класифікуватися за кількома параметрами. Кожен з них має свої специфічні риси і особливостями. Тип цього електроприладу варто вибирати, орієнтуючись на власні цілі використання.

За особливостями своєї конструкції мікрохвильовки диференціюються на:

  Соло-печі. Відносяться до класу найбільш недорогих пристроїв. Їх середня ціна закріпилася в діапазоні 1,5-3 тисяч рублів. Своє практичне застосування цей вид отримав для функцій розігріву, розмороження харчових виробів і приготування ряду страв по строго встановленим автоматичним програмам (наприклад, м'яса, пиріжків, рагу, печива, котлет).

Соло-печі отримали широку популярність при комплектації офісів та інших робочих місць

Функція вдосконаленого теплообміну відкриває грандіозні переваги для кулінарного мистецтва, забезпечуючи найвищу якість виконуваних страв

Прилади з функцією гриля відносяться до моделей середньої ціни

За управлінської формі СВЧ-печі класифікуються на:

  Механічні. Це сама елементарна різновид з координування системи. Таке обладнання легко впізнається по розташованим на ньому заокругленим рукояткам. Вони виступають в якості механічних регуляторів часу і потужності.

Механіка є найбільш звичною формою і підлягає меншого кількості можливих несправностей

Кнопковий варіант виступає «золотою серединою» між сенсорними і механічними моделями

Сенсорна панель відрізняється чистою і гладкою поверхнею, однак такі кнопки частіше звичайних виходять з ладу

Важливо зауважити, що СВЧ-печі з електронним типом управління включають в свій склад широкий перелік функціональних можливостей. Це дозволяє власнику налаштовувати прилад під свої потреби і визначитися з вибором найбільш підходящих режимів для готування самих різних блюд.

Як вибрати мікрохвильову піч за параметрами

До моменту придбання побутового приладу необхідно задуматися про те, які функції в ньому будуть відігравати першорядну роль в процесі експлуатації.

Крім вищесказаного положення, варто взяти до уваги факт гармонійності поєднання СВЧ-пристрої з загальним інтер'єром приміщення. Якщо кімната малогабаритна, не слід обзаводитися громіздким пристроєм, оскільки воно заполонить простір і буде заважати, а не створювати комфортну обстановку.

Більшість авторитетних виробників електричних механічних приладів включають в свій асортимент лінійку СВЧ-печей, яка різна за ціною, опцій і дизайну.

Велика кількість експертів щорічно вивчають ринок побутової техніки та висувають свої припущення щодо найбільш прийнятного варіанту покупки. Кращими за ціною і якістю в вартісному сегменті до 5 000 були визнані моделі:

 • LG MS-2022D – продукт відомої компанії, який оснащений системою рівномірного розподілу мікрохвиль.
 • Horizont 20MW800-1378 – обладнана мінімальною кількістю функцій, що позитивно позначається на простоті використання. Місткість становить 20 літрів.
 • SUPRA MWS-2103MS – проста в управлінні, має 5 рівнями потужності.

У ціновому сегменті до 7 000 лідерами є:

 • REDMOND RM-2002D – найбільш продаваний варіант в своїй області. Відрізняється компактністю, має опцією відкладеного старту і таймером.
 • Midea EG720CEE – втілила в собі потужний кварцовий гриль, який ідеально підійде для приготування соковитого страви.
 • Samsung FW77SR-B – високотехнологічна модель, яка покрита біокерамічна емаллю і має функцію приготування на пару.

Така основна риса, як потужність надвисокочастотного випромінювання, повинна охоплюватися підвищеною увагою покупців. Гідність надпотужного обладнання полягає в тому, що блюдо в ньому готується швидко. Діапазон потужності може коливатися в межах від 500 до 1700 Ватт:

 • Для заготівлі овочів та інших продуктів з ніжною поверхнею, а також для неспішної розморожування підійдуть СВЧ-печі до 300 Ватт.
 • Швидке розморожування невеликої кількості продуктів потребують 400-500 Ватт.
 • Для помірного приготування і ретельного підігріву – 550-700 Ватт.
 • Для швидкого приготування і вдосконаленого розігріву – 800-1700 Ватт.

На ринку сучасної побутової техніки за рідкісним винятком зустрічаються печі потужністю менше 500 Ватт. Більшість виробників прагнуть вивести якість своїх товарів на новий рівень і впроваджують в свої пристрої показники потужності рівні 800 Ватт або більше.

Описувана характеристика є однією з домінуючих. Від її показників залежить кількість страви, яке допускається можливим помістити всередину. На основі обсягів здійснюється планування простору на кухні. Вибір СВЧ-печі за обсягом видається простим в його класифікації:

 • Для стандартних закусок і тарілок середнього розміру підійде піч під назвою «соло». Її розміри знаходяться в межах 12-14 літрів.
 • Щоб розігріти або приготувати продукцію для двох членів сім'ї одночасно, підійде пристрій з розміру 17-20 літрів.
 • Для більшої кількості людей (близько 3-4) буде досить 20-25 літрів. Такий варіант є оптимальним по співвідношенню ціни, функціоналу і місткості.
 • Власникам, які вважають за краще використовувати піч, як основу для приготування всіх страв, потрібно пристрій об'ємом 30 літрів і більше. При таких параметрах в неї може поміститися ціла птах і інші значні за своїми розмірами продукти.

Виробничі характеристики і зовнішній вигляд мають тільки поверхневе значення. Головним скарбом електронної техніки представляється її функціональна складова.

Перед тим як вибрати мікрохвильову піч для будинку, задайте собі питання про її подальше призначення

Елементарні обов'язки по розігріву на себе можуть взяти найдешевші варіанти. Для повноцінної альтернативи вручений поверхні або духовки будуть потрібні більш дорогі варіанти.

Розглянемо функції мікрохвильовки, які більшість виробників пропонують своїм споживачам:

 • Розморожування продуктів. Вибирається ручний або автоматичний режим, за допомогою якого блюдо змінює свою температуру від негативної до позитивної.
 • Приготування страв за встановленими рецептами. Зілля поміщається в камеру і користувачеві залишається тільки вибрати рецепт, а також вказати вагу продукту. Регулювання потужності і часу піч виробляє сама.
 • Режим звичайного розігріву шляхом функції гриль або конвекції. Всі ці 3 режиму піддають страви глибокої термічній обробці (гриль, піч з конвекцією) або підвищують її температуру для більш комфортного вживання в їжу (звичайні СВЧ-печі).
 • Режим очищення паровими випарами. Сприятиме видаленню плям на внутрішній поверхні техніки. Він здатний усунути залишки жиру і їжі.
 • Усунення запахів. Передбачає опцію вентиляції внутрішнього металевого блоку.

Особливості вибору вбудовуваної

Описувані пристрої наділені специфічними нюансами як в конструкції, так і в управлінні. Вони поміщаються в строго призначену нішу на кухні. Вартість таких підставок може різко відрізнятися, як і ціна таких печей.

До самим першокласним виробникам подібного сегмента мікрохвильовок відноситься:

 • Samsung. Техніка від корейської компанії. Виробляє прилади для дому всіх розмірів. Для вбудованих моделей вони складають межі від 489 × 360 × 312 мм і до 600 × 400 × 360 мм. Це дозволяє впровадити їх навіть в невеликі за своєю структурою кухні і не займати значного простору.
 • Hansa. Фірма побутової техніки, яка була заснована в Німеччині. Заводські габарити моделей, як правило, містять в собі параметри 490 × 380 × 320 мм. Ціна даних закордонних пристроїв може досягати близько 50 тисяч рублів.
 • Kuppersberg. Компанія, що базується на бюджетних варіантах техніки. Усереднений термін служби їх висококласних розробок позначений в 3-4 роки. Виробник виписує заводську гарантію до півтора років. Ціна перебуває в діапазоні від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вибрати недорогу модель для будинку

До найбільш прийнятного з фінансів сегмента належать печі-соло. Вони прості по своїй конструкції і включають в себе єдиний режим роботи – мікрохвильове нагрівання. Таким чином, придбати мікрохвильову піч недорого – це адекватне бажання. Проаналізуємо пару гідних моделей від популярних фірм:

 • LG MS-1920U. СВЧ-піч з двома зручними поворотними ручками на панелі управління. Вона не має в собі нічого зайвого і стоїть всього 2 500 рублів.
 • Samsung ME 712 BR. Пристрій з системою потрійного розподілу мікрохвиль. Володіє прийнятною місткістю в 20 літрів і містить биокерамическое покриття. Її вартість дорівнює 3 000 рублів.

Поради професіоналів при виборі

Рекомендації можна розділити на кілька сфер роботи мікрохвильовки:

 • СВЧ-випромінювання. Експерти радять купувати пристрої з инверторной технологією управління. Вона дає можливість контролювати потік випромінювання і економити електроенергію.
 • Гриль. Найбільш прогресивним прийнято вважати кварцовий гриль, який виділяється економічністю і зімкнутими габаритами (за рахунок великої тепловиділяючою здатності).
 • Технологія FNR. Її застосувала компанія LG у своїй новій серії. Вона дозволяє розігрівати маленькі порції, які було б важко розташувати на поворотній тарілці.

Відгуки власників

Переваги моделі Gorenje MO17MW в механічному управлінні, адекватною ціною. При відкритті дверцят кнопкою піч залишається на місці і не намагається виїхати назад. Попередня мікрохвильовка зламалася, проблема виявилася в сенсорної панелі. Виходячи з цього було вирішено купувати модель з механічним управлінням. Ця сподобалася зовні і коштує недорого. Рекомендую всім кому потрібна максимально проста піч без купи наворотів. Різниці в швидкості нагріву між старою з 800 і цієї в 700 не помітив.

malostone

http://www.expertcen.ru/product/gorenje-mo17mw.html#r

У комплектації Horizont 20MW800-1378 немає нічого зайвого, тільки дві крутилки. Гріє і розморожує швидко, але нерівномірно. При потужному і боргом нагріванні в одному помсти кипить і смажиться, а в іншому просто тепле, таке буває коли сир по краях тарілки лежить. Але в цілому покупкою задоволений, влаштовує ціна і потужність. І для кухні, де руки не завжди кристально чисті і сухі, краще брати моделі з крутилками без хрому і дзеркал.

кам'янецьких Василь

http://www.expertcen.ru/product/horizont-20mw800-1378.html#r

У моделі Supra MWS-2103MW великі тумблери, хороший тактильний відгук на поворот кожного. Недолік – білий пластик. Якщо він подряпається і туди заб'ється бруд, то відмити буде майже неможливо. Проста модель, але працює справно. Я відмінно обходжуся без новомодних програм приготування і розігрівання. Що мені ще подобається в цій мікрохвильовій печі – це розморожування. Чи не підсушує і не підсмажує м'ясо, повністю розморожує його зсередини. За більш простим завданням (бутерброди з сиром і шинкою, розігрів каші) ніяких нарікань.

Рітока Макс

http://www.expertcen.ru/product/supra-mws-2103mw.html#r

Поспостерігайте за лідерами продажів і порівнявши ціни, можна сформувати уявлення про ідеальну мікрохвильовій печі. Це технічний пристрій внесло серйозні поправки в процес приготування страв і люди продовжують користуватися ним.

Цінова політика виробників дозволяє придбати цей товар за прийнятну ціну. Тому мікрохвильова піч не є особливою розкішшю на сьогоднішній день і з успіхом знаходить своїх покупців.